Dziękowali za kanonizację Jana Pawła II.

Poświęceniem tympanonu ku czci Świętego Jana Pawła II zakończyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację papieża Polaka na ziemi białobrzeskiej. W niedzielę wierni przybyli do Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego EMAUS Diecezji Radomskiej w Turnie koło Białobrzegów by uczestniczyć w wyjątkowej mszy świętej.

Mszę świętą odprawił arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Ludzi Chorych oraz biskup Henryk Tomasik. Podczas mszy został poświęcony tympanon z wizerunkiem świętego Jana Pawła II umieszczony nad wejściem głównym do ośrodka. Tympanon to element architektoniczny wykorzystywany w zdobieniu między innymi świątyń. To wewnętrzne trójkątne pole frontonu, gładkie lub wypełnione rzeźbą. Podczas mszy arcybiskup przypomniał wiernym, że na teren powiatu białobrzeskiego spadł meteoryt w postaci ośrodka Emaus, który powstał w hołdzie Janowi Pawłowi II. Tamtejsza kaplica Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II była pierwsza w Polsce, która powstała po beatyfikacji papieża-Polaka.

Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny EMAUS został wybudowany w 2007 roku w podziękowaniu za Jana Pawła II. W tamtejszej kaplicy Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II jest ołtarz świętego i jego obraz. Od maja 2011 roku w kaplicy są również relikwie Jana Pawła II.

Źródło: www.echodnia.eu;

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla weryfikacji, podaj brakujący składnik (liczbę) działania matematycznego: